Uczniowie z wizytą w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarkach - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Uczniowie z wizytą w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarkach

W dniu 26.10.2022 uczniowie klasy 4 THI, wraz z opiekunami, odwiedzili Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Żarkach.

Pani Dyrektor Biblioteki Miejskiej opowiedziała uczniom o funkcjonowaniu biblioteki, pokazała katalogi, kartoteki, karty czytelników oraz inne dokumenty biblioteczne znajdujące się w bibliotece. Maturzyści zapoznali się z elektronicznym katalogiem biblioteki, z którego mogli skorzystać na miejscu. Dowiedzieli się również, że baza książek tejże biblioteki jest dostępna w internecie. Można sprawdzić czy interesująca nas książka znajduje się w zasobach biblioteki. 

Maturzyści zapoznali się z oferta czytelniczą, nowościami oraz audiobookami gromadzonymi w bibliotece.

W ramach ćwiczeń, każdy z uczniów otrzymał polecenie wyszukania w zasobach biblioteki wyjaśnienia na dane pytanie.

Uczniowie otrzymali mnóstwo przydatnych informacji, które pomogą im w przygotowaniu prezentacji maturalnej.

Jolanta Zamora