E-LEKCJE - CO, GDZIE I JAK? - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

E-LEKCJE – CO, GDZIE I JAK?

Szkoła została przez nas przeniesiona na platformę Facebook Workplace. Poniżej instrukcja w formie opisowej oraz wideo:

*ten wątek będzie aktualizowany na bieżąco*

*aktualizacja 18.03.2020*
Jeśli występują jakiekolwiek trudności, proszę o kontakt na poniższy adres e-mail:
strona@zs-zarki.edu.pl

*aktualizacja 19.03.2020*
Na stronie zs-zarki.edu.pl w zakładce 'Moje konto’ zostały dodane linki do szkolnych skrzynek pocztowych oraz Facebook Workplace

*aktualizacja 20.03.2020*
Materiały dostępne pod adresem http://zs6.89.eu są sukcesywnie dodawane do Facebook Workplace

*aktualizacja 21.03.2020*
Po rozesłaniu kilkuset wiadomości z dostępem do poczty, niektóre osoby z obsługi zostały zablokowane, co może skutkować opóźnieniem w wysyłce danych dostępowych

*aktualizacja 23.03.2020*
Status grup został zmieniony na 'Tajny’ oraz akceptację nowych członków może dokonać jedynie administrator grupy. W razie problemów z dołączeniem do danej grupy (przez nauczyciela / ucznia) proszę o kontakt na adres strona@zs-zarki.edu.pl

Na początku nauczyciel lub uczeń musi zalogować się na swoje konto pocztowe pod adresem http://poczta.zs-zarki.edu.pl/ swoim adresem mail oraz hasłem. Jeśli ktoś z państwa nie otrzymał dostępu do swojego konta pocztowego, prosimy o kontakt na adres e-mail: strona@zs-zarki.edu.pl (w wiadomości proszę ująć Imię, Nazwisko, klasa, wychowawca) lub w ostateczności skontaktować się z nami poprzez wychowawcę klasy.

Po zalogowaniu się na swoje nowe konto pocztowe, należy sprawdzić folder odebrane oraz spam – w jednym z nich, będzie wiadomość z platformy Facebook Workplace. Po otwarciu wiadomości, klikamy dołącz już teraz. Jeśli na tym kroku również wystąpiły problemy, prosimy o kontakt wedle powyższego wzoru.

Po kliknięciu w link, naszym oczom powinna ukazać się strona Facebook Workplace – imię i nazwisko powinno być automatycznie uzupełnione (możliwe literówki ;p) oraz puste pole na hasło – tak, hasło jest dowolne, może być inne niż to, którym logujemy się do szkolnej poczty.

Po zakończeniu procesu rejestracji, w lewym górnym rogu należy wyszukać daną klasę (np. IV TI / II AB / I TGRP) i do niej dołączyć, a materiały będą wrzucane właśnie tam przez danego nauczyciela. W segregacji materiałów może pomóc 'moduł nauki’ – w tym celu odsyłam do poradnika wideo.

Proszę pamiętać o aplikacji mobilnej Facebook Workplace, która znacząco ułatwia korzystanie z platformy.

d

Jeden z 3 współautorów tej witryny.