Konkurs „ Ziemia ma mój głos” - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Konkurs „ Ziemia ma mój głos”

person holding a green plant

Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli.

Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań.”

Sir Peter Scott

Konkurs „ Ziemia ma mój głos”

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej Liceum i Technikum
ZS im. T. Kościuszki w Żarkach

Cele konkursu:

• edukacja ekologiczna młodzieży
  • kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów
  • uwrażliwienie na stan środowiska przyrodniczego
  • wspieranie szkolnych inicjatyw związanych z ochroną środowiska.

Nie jest tajemnicą, że nasza planeta jest w złej kondycji. Naukowcy nie mają wątpliwości: mamy mało czasu, aby ograniczyć zatruwanie atmosfery, wyhamować globalne ocieplenie, wyeliminować plastik z naszego życia, docenić sąsiedztwo roślin i zwierząt..

1. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu, który w oryginalny sposób przedstawi wybrany problem ekologiczny współczesnego świata.
  1. Wykonaj plakat techniką cyfrową lub tradycyjną – w tym przypadku zrób dobrej jakości zdjęcie swojej pracy lub jej skan i prześlij na adres organizatora
  2. Współzawodnictwo w konkursie ma charakter indywidualny.
  3. Termin nasyłania prac: 09 kwietnia 2021

Prace przesyłamy na adres d.kasparek@zs-zarki.edu.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie

M89.EU Marcin Rał