Uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów

12 października 2023 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Częstochowie odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

W gronie najzdolniejszych uczniów z terenu Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie znaleźli się także uczniowie Naszej szkoły:

Jakub Bareła uczeń LO

Kamil Adamczyk uczeń Technikum

Nagrodzeni uczniowie, dyplomy odbierali z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty pani Urszuli Bauer. W uroczystości uczestniczyła także Poseł RP Lidia Burzyńska – członek Sejmowej Komisja Edukacji oraz dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie – pani Alicja Janowska. Nagrodzonym uczniom towarzyszyli rodzice, dziadkowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół.

Śląska Kurator Oświaty życzyła stypendystom nieprzeciętnej wyobraźni i ciekawości, która pozwala rozwijać skrzydła. Życzyła także, by otrzymane stypendium, posłużyło młodym i było rozsądnie wykorzystane.

Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu uczniów ZSE w Częstochowie, a na zakończenie wszyscy mogli rozsmakować się wspaniałym tortem.

Jolanta Zamora