Sukces Wiktora! 10 miejsce w Polsce i tytuł laureata Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Sukces Wiktora! 10 miejsce w Polsce i tytuł laureata Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce

W dniach 18-20 kwietnia 2024  roku nasz uczeń z klasy 3 technikum informatycznego brał udział w ogólnopolskim finale Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce. Odbył się on w Jarosławiu, w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha.

Podczas dwóch dni zmagań uczestnicy rywalizowali ze sobą rozwiązując testy i wykonując praktyczne realizacje postawionych przed nimi problemów technicznych. Blok programistyczny, w którym Wiktor brał udział, okazał się nie lada wyzwaniem. W trzecim dniu miało miejsce ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród: Wiktor Rosik zdobył w ostatecznej klasyfikacji 10 miejsce w Polsce i uzyskał tytuł laureata olimpiady!

Wśród licznych nagród, znalazł się również puchar i statuetka „Młodego Innowatora w Telekomunikacji i Informatyce”, a także upragnione zaświadczenie. Dzięki niemu uczeń zostanie zwolniony z części teoretycznej zbliżającego się egzaminu zawodowego, korzystając przy tym z przywileju laureata olimpiady ogólnopolskiej szczebla centralnego!

Gratulujemy sukcesu!

Opiekunem ucznia, w zmaganiach na szczeblu szkolnym, okręgowym i ogólnopolskim był mgr inż. Przemysław Błaszczyk, nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych.

Jolanta Zamora