Niepodległa, Biało-Czerwona - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Niepodległa, Biało-Czerwona

W sobotnie przedpołudnie, w 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Poczet Sztandarowy naszej Szkoły reprezentował ją podczas Uroczystości powiatowych. O godz. 10.30 w kościele Św. Stanisława BM w Myszkowie odprawiona została uroczysta Eucharystia w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy Św., w towarzystwie orkiestry dętej nastąpił przemarsz wszystkich uczestników Uroczystości pod pomnik „Poległych za Ziemię Myszkowską”. Tam właśnie, po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, wygłoszono okolicznościowe przemówienia i złożono wiązanki kwiatów, również w imieniu naszej społeczności szkolnej. Zakończeniem oficjalnych obchodów Dnia Niepodległości było nie tylko wysłuchanie, ale i odśpiewanie kilku pieśni patriotycznych. Opiekunami szkolnej delegacji na tej Uroczystości byli: Pani Dyrektor – Danuta Służałek-Jaworska oraz katecheta – Artur Skinder.Bardzo podobny przebieg miała Uroczystość Niepodległościowa w Żarkach. Tam również delegacja naszej Szkoły brała udział w Mszy Świętej za Ojczyznę, a po niej udała się na miejscowy cmentarz, by pod pomnikiem Ofiar Ziemi Żareckiej złożyć należny hołd Poległym za niepodległość naszego Narodu. Zewnętrznym wyrazem tego szacunku była złożona przez delegowane uczennice wiązanka kwiatów. Opiekę nad uczennicami sprawowała tutaj Pani Wicedyrektor – Anna Dzieża.

Jolanta Zamora