"Bieg dla bohaterów powstania styczniowego 1863 r. z Żarek" - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

„Bieg dla bohaterów powstania styczniowego 1863 r. z Żarek”

14 czerwca 2023 r. na stadionie LKS Zieloni Żarki odbył się przełajowy „Bieg dla bohaterów powstania styczniowego 1863 r. z Żarek”. Zawody zostały zorganizowane w związku z obchodami 160 rocznicy wybuchu powstania styczniowego w ramach projektu edukacyjnego „Śladami Powstania Styczniowego w regionie częstochowskim”. W biegu wzięli udział uczniowie z Szkoły Podstawowej im. W. Szafera w Żarkach pod opieką mgr Marioli Pasikowskiej i mgr Jarosława Auguścika oraz uczniowie z ZS im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach pod opieką mgr Wojciecha Kierasia i mgr Przemysłowa Tabaki.

ZWYCIĘZCY:

1.Alan Majuch

2.Piotr Kot

3.Bartosz Kozyra

Organizatorzy dziękują prezesowi LKS Zieloni Żarki Panu Mateuszowi Gawrońskiemu za pomoc w organizacji biegu .