Wycieczka do Wrocławia - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Wycieczka do Wrocławia

7 października uczniowie Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach wraz z opiekunami Alicją Misiak, Dagmarą Jaskólską i Anną Dzieżą gościli we Wrocławiu. Wrocław jest miastem często odwiedzanym nie tylko przez polskich ale również przez zachodnich turystów. Przyciąga swoją piękną architekturą i zabytkami. Jest także miastem o niezwykle bogatej i trudnej przeszłości. Spacerowaliśmy po najpopularniejszych ulicach miasta , byliśmy na Ostrowie Tumskim, w Muzeum Narodowym , w ogrodzie japońskim. Odbyliśmy również rejs statkiem po Odrze . Punktem kulminacyjnym było Muzeum Panoramy Racławickiej, w którym uczniowie podziwiali malarstwo J. Kossaka i poznali historię bitwy pod Racławicami. Nasza wycieczka była sposobnością do spotkania z historią i kulturą tego pięknego miasta.

Milena Morawiec