Uroczystości poświęcone pamięci św. Jana Pawła II - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Uroczystości poświęcone pamięci św. Jana Pawła II

Dnia 16 października 2020 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona pamięci św. Jana Pawła II. Okazją do tego była 100. rocznica urodzin Papieża-Polaka połączona z obchodami XX Dnia Papieskiego.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni Goście: Poseł na Sejm RP – Mariusz Trepka i ks. Proboszcz parafii Żarki Miasto – Stanisław Kotyl. Obecna była także Pani Dyrektor naszej szkoły, niektórzy nauczyciele oraz przedstawiciele poszczególnych klas.

Obok tradycyjnych pieśni i poezji przygotowanych przez młodzież, ważnym punktem uroczystości było poświęcenie i odsłonięcie instalacji Św. Jana Pawła II. Zaprojektował ją i wykonał pan Tomasz Błaszkiewicz z Tychów, który przesłał także do młodzieży list z życzeniami. W centralnym punkcie kompozycji widnieją słowa wypowiedziane przez Papieża podczas spotkania z młodzieżą w 1983 r.: „ Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”.

Ważnym akcentem było też zasadzenie w parku szkolnym symbolicznego „ Dębu Pamięci” poświęconego Św. Janowi Pawłowi II. Dokonali tego uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni Goście.

Całość uroczystości zakończyła ulubiona pieśń Papieża: „Abba – Ojcze”.

Mimo wielu obostrzeń udało nam się przygotować i zrealizować uroczystość ku czci naszego Wielkiego Rodaka. Za jej organizację odpowiedzialny był katecheta – Artur Skinder wraz z wybranymi uczniami naszej szkoły. Swojego wsparcia udzieliła mu w tym Pani Dyrektor – Danuta Służałek – Jaworska, Poseł RP – Mariusz Trepka oraz Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego – Jadwiga Wiśniewska.

M89.EU Marcin Rał

Informatyk, programista, administrator systemów informatycznych, nauczyciel przedmiotów informatycznych fb.me/marak89 m89.eu