Światowy Dzień Wody w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach! - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Światowy Dzień Wody w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach!

W ramach Światowego Dnia Wody w Zespole Szkół im T. Kościuszki w Żarkach uroczyście odsłonięto szkolny poidełko wody o nazwie „Tadzik”. Nazwę tę jednogłośnie wybrali uczniowie naszej szkoły.

Jesteśmy pierwszą szkołą w powiecie myszkowskim, która posiada urządzenie do czerpania wody z sieci wodociągowej.

W uroczystości uczestniczyły Sekretarz Powiatu Myszkowskiego Pani Krystyna Jasińska i Członek Zarządu Powiatu Myszkowskiego Pani Jolanta Koral oraz przedstawiciel Sanepidu w Myszkowie ds. projektów profilaktycznych Pani Ewa Surma.

Dystrybutor daje możliwość uzyskania wody niegazowanej, gazowanej i chłodzonej bez konieczności zakupu wody w plastikowych butelkach.

Uczennice klasy 2 liceum ogólnokształcącego porównały właściwości wody ze stawu, wody destylowanej oraz wody z dystrybutora. Wszystkie badane parametry spełniała tylko woda ze szkolnego poidełka.

Natomiast uczennice klasy 3 liceum ogólnokształcącego w swojej prezentacji multimedialnej zwróciły uwagę na oszczędne korzystanie z wody oraz problem z dostępem do niej.

Uczniowie zgromadzeni na uroczystości pozyskali nowe informacje na temat metod i konieczności badań wody w swoim otoczeniu oraz z zachowań proekologicznych.

”Kto z naturą w zgodzie żyje, prosto z kranu wodę pije”

2 thoughts on “Światowy Dzień Wody w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach!

1. Takie dystrybutory powinny być w każdej szkole. To nie tylko szerzenie zdrowych nawyków, ale także oszczędność. A dla rodziców pewność, że nawet jak dziecko zapomni wody z domu albo mu zabraknie, to zawsze będzie mogło uzupełnić korzystając z dystrybutora.

Comments are closed.