Światowy dzień autyzmu 2 kwietnia 2020 - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Światowy dzień autyzmu 2 kwietnia 2020

W dniu 2 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu. Obchodom Dnia towarzyszy globalna akcja „Zaświeć się na niebiesko”. Nasza szkoła przyłącza się do tej akcji.W celu zwrócenia uwagi społeczeństwa na potrzeby i problemy osób dotkniętych autyzmem, jak również propagowania wiedzy o tym zaburzeniu, od kilku lat kwiecień obchodzony jest jako Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. 2 kwietnia każdy może wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem. Jesteśmy ciekawi jak dziś nasi uczniowie „zaświecą się na niebiesko”. Może narysujecie coś niebieskiego i przyślecie w komentarzu do tego posta. Zapraszamy do zabawy.

M89.EU Marcin Rał

Informatyk, programista, administrator systemów informatycznych, nauczyciel przedmiotów informatycznych fb.me/marak89 m89.eu