Nauczanie zdalne po 25.03.2020 - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Nauczanie zdalne po 25.03.2020

W związku z obecną sytuacją związaną z epidemią wirusem COVID-19 nasza szkoła uruchomiła dla wszystkich uczniów i nauczycieli platformę Facebook Workplace (https://www.facebook.com/workplace). Nasza szkoła uzyskała dostęp do pakietu Advanced za 0 $ dla organizacji non profit i instytucji edukacyjnych.

Platforma została uruchomiona jako miejsce w którym uczniowie i nauczyciele mogą się ze sobą bezpiecznie i jednoznacznie komunikować. Poszczególne zajęcia on-line mogą być realizowane za pomocą innych narzędzi, jednak na platformie workplace będzie odbywała się organizacja i wymiana materiałów.

W ramach uruchomienia platformy dla każdego ucznia zostało utworzone konto pocztowe w domenie @zs-zarki.edu.pl. Aby zacząć korzystać z usługi workplace każdy użytkownik powinien zalogować się na indywidualną skrzynkę pocztową . Aktywacja usługi polega na wykonaniu instrukcji zawartych w wiadomości e-mail otrzymanej z platformy.

Na platformie workplace przetwarzane są takie dane wrażliwe jak:
– imiona i nazwiska użytkowników.
– informacje o przynależności do danej grupy/klasy

Informacje o ocenach i inne wrażliwe dane będą przekazywane uczniom i rodzicom indywidualnie, przy pomocy uzgodnionych środków przekazu informacji.

Korzystanie z platformy oznacza zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Równocześnie uruchomiony zostaje e-dziennik. Więcej na ten temat wkrótce.

Materiały dostępne na platformie zs6.m89.eu będą nadal dostępne, jednak nie będą aktualizowane. Od dnia 25.03.2020 cała komunikacja pomiędzy uczniami i nauczycielami odbywa się z wykorzystaniem platformy workplace.

M89.EU Marcin Rał

Informatyk, programista, administrator systemów informatycznych, nauczyciel przedmiotów informatycznych fb.me/marak89 m89.eu