Olimpiada Teologiczna oraz Wiedzy o Rodzinie - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Olimpiada Teologiczna oraz Wiedzy o Rodzinie

W dniu 15 i 22 listopada b.r., w naszej szkole przeprowadzone zostały etapy podstawowe dla Olimpiady Teologicznej, a następnie Olimpiady o Rodzinie. W pierwszej z nich wystartowało 9 osób, zaś w drugiej aż 20 uczniowskich par (bo takie są tutaj reguły).

          Olimpiada Teologiczna dotyczyła w tym roku zasad społecznych w nauczaniu Kościoła. Uczniowie rozwiązywali tradycyjny test pisemny. Z etapu szkolnego do diecezjalnego awansowały 2 uczennice: Chmielewska Izabela i Chejduk Nikoletta (obydwie z kl. 2B). Etap wyższy zostanie rozegrany w Częstochowie, w dniu 10 stycznia 2024 roku.

          Olimpiada o Rodzinie przebiegała pod hasłem: „Grunt to rodzina”. Na etapie szkolnym aż 17 par rozwiązywało test elektroniczny (on-line) w sali komputerowej. Jedynie 3 pary (ze względu na organizację pracy szkoły) rozwiązywały test w formie papierowej. Najlepszą parą okazał się męski duet: Chwastek Kacper i Knera Maciej (obydwaj z kl. 3 RGH). Czekamy jednak na wyznaczenie „progu procentowego” przez Komitet Główny Olimpiady, aby dowiedzieć się, czy para tych uczniów próg ten pokona i czy awansuje do etapu okręgowego.

          Zwycięzcom obu Olimpiad serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy teologicznej i „rodzinnej”. 

Jolanta Zamora