Narodowe Czytanie 2021 w Zespole Szkół w Żarkach - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Narodowe Czytanie 2021 w Zespole Szkół w Żarkach

Jak co roku z inicjatywy Pary Prezydenckiej 4 września odbyło się w naszym kraju „Narodowe Czytanie”.

Tym razem na tapecie znalazł sie utwór Gabrieli Zapolskiej ”Moralośc pani Dulskiej”.

Uczniowie naszej szkoły z klasy 2 abp ochoczo przystąpli do przygotowań: wybrano fragmenty dramatu, rozdzielono role i przystąpiono do prób.

Julia Morawiec wcieliła się w rolę Hesi, Maja Rembak – Meli, Jakub Bareła –Zbyszka, a kwestie tytułowej bohaterki – pani Dulskiej wzięła na siebie Patrycja Kołacz. Didaskaliami zajęła się Anna Zając.

7 września , we wtorek , grupa zaangażowanych uczniów wraz z nauczycielem języka polskiego mgr Alicją Misiak”odwiedziła” siedem klas liceum i technikum, aby w ramach wprowadzenia , wysłuchać okolicznościowego listu Pana Prezydenta Andrzeja Dudy oraz garści informacji na temat epoki Młodej Polski i miejsca utworu G. Zapolskiej w tym okresie literackim . Informacje te przygotowała i zaprezentowała Maja Rembak.

„Narodowe Czytanie” w naszej szkole można zaliczyć do udanych, o czym świadczyło spore zainteresowaie słuchaczy, a także zaangażowanie grupy uczniów, którzy starali się jak najtrafniej oddać odgrywane role.

Jesteśmy zdania , że Narodowe Czytanie , które ma już 10 lat, zachęci młodszych i starszych do sięgnięcia po sztandarowe pozycje literatury polskiej. Z niecierpliwością czekamy na decyzję Prezydenta co do kolejnego utworu mającego być czytanym w ramach Narodowego Czytania 2022.

M89.EU Marcin Rał

Informatyk, programista, administrator systemów informatycznych, nauczyciel przedmiotów informatycznych fb.me/marak89 m89.eu