Juliusz Woldan w Niepokalanowie - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Juliusz Woldan w Niepokalanowie

Najlepszy biblista Archidiecezji Częstochowskiej, w dniach: 30 – 31 maja b.r., już jako absolwent naszej szkoły, reprezentował swoją Archidiecezję na centralnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Niepokalanowie pod Warszawą. Po części pisemnej nie zakwalifikował się wprawdzie do grona 7 najlepszych biblistów Kościoła w Polsce, ale honorowo i do końca walczył z bardzo wymagającymi i niezwykle trudnymi konkurentami z całego kraju. Został nagrodzony dyplomem uczestnictwa w finale Konkursu, jak również nagrodami rzeczowymi. Należy stanowczo podkreślić, że od etapu diecezjalnego Konkursu Juliusz intensywnie koncentrował się na przygotowaniach do matury, dlatego z całą pewnością nie mógł poświęcić mu w pełni swojego czasu. Przeżyte przez Julka „dni finałowe” były tak naprawdę dla wszystkich uczestników etapu centralnego rodzajem rekolekcji pogłębiających więź z Panem Bogiem, Maryją i Kościołem. Bardzo bogaty program finału nie pozwalał na nudę. Dni te stały się również doskonałą okazją do lepszego poznania Osoby, życia i działalności Św. Maksymiliana M. Kolbego – założyciela maryjnego miasteczka –  Niepokalanowa. W przeżywaniu tych emocjonujących wydarzeń, Juliuszowi towarzyszył jego katecheta – Artur Skinder.  

Milena Morawiec