Help Furaha - zostań wolontariuszem! - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Help Furaha – zostań wolontariuszem!

Dzisiaj w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach uczniowie spotkali się z Panem Markiem Krakusem -założycielem i dyrektorem „ Furaha Centre w Kenii” oraz prezesem Fundacji „Help Furaha Polska”. Jest to organizacja wspomagająca dzieło Furaha Day Centre w Kenii – Centrum Opieki Dziennej nad dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem i Zespołem Downa. Młodzież naszej szkoły miała możliwość pozytywnego „zawirusowania się szczęściem” i uwrażliwienia na potrzeby innych. Uczniowie mogli poznać tradycyjne rytmy, które są codziennością ludzi mieszkających w Afryce. Gra na bębnach jest formą dźwiękoterapii. Wśród gości była Pani Beata Bruś – Spyra – pomysłodawczyni projektu książki terapeutycznej „Koza Szczęścia”, do której piosenkę pod tytułem „Koza Furaha” śpiewa Pani Dyrektor Danuta Służałek – Jaworska. Bajka ta cieszy się popularnością wśród dzieci i można ją nabyć wchodząc na stronę internetową fundacji https://helpfuraha.org/koza-szczescia/. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą wspierać inicjatywy Fundacji Furaha, a może nawet zostaną jej wolontariuszami.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Milena Morawiec