Cześć Ich Pamięci! - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Cześć Ich Pamięci!

W poniedziałkowe południe, 30 października, w ramach akcji „Szkoła pamięta”, reprezentanci naszej społeczności z kl. 2A wraz z Wychowawczynią – p. Anetą Tyras oraz katechetą – p. Arturem Skinderem, nawiedzili cmentarze w Żarkach i w Myszkowie. To tutaj pochylili się nad grobami dyrektorów, nauczycieli i pracowników szkoły, oddając im należną cześć i pamięć. Ofiarowali im także swoją modlitwę, aby jak najszybciej Zmarli ci mogli znaleźć się w społeczności Wszystkich Świętych. Podobnie uczczeni zostali także wszyscy żołnierze, którzy polegli w różnych walkach o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Niektóre mogiły zostały przez młodzież wyczyszczone i uporządkowane. Na wszystkich zapalono znicze, a uroku dodały złożone wiązanki żywych chryzantem. Uczniowie nasi wysłuchali też krótkich wspomnień i anegdot o dawnych nauczycielach oraz pracownikach Szkoły.

Tegoroczna akcja poświęcona naszym Zmarłym, po raz kolejny pokazała, że ciągle o Nich pamiętamy i doceniamy Ich zasługi. Dołóżmy więc starań o to, aby spotkać się z Nimi kiedyś w Niebie w radosnej i na zawsze szczęśliwej Społeczności Boga.

Jolanta Zamora