Dzień Edukacji Narodowej - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Dzień Edukacji Narodowej

„Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony….” – Stefan Żeromski W dniu 12.10 w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach odbyła się uroczysta Akademia z okazji 250-lecia powstania Komisji Edukacji Narodowej i Dnia Edukacji Narodowej. Akademia była połączona ze Ślubowaniem uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Przedstawiciele pierwszych klas, w obecności Dyrekcji Szkoły – Pani Danuty Służałek-Jaworskiej i Pani Anny Dzieży oraz zaproszonego gościa – Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu w Myszkowie pani Zdzisławy Polak uroczyscie ślubowali na Sztandar Szkoły szacunek dla godła i symboli narodowych. Ślubowanie nadzorowała opiekun SU pani Katarzyna Gołuchowska, a całą uroczystość poprowadziła klasa 2TRG pod nadzorem wychowawcy. Drodzy Nauczyciele, życzymy Wam wielu radości, zdrowia, realizacji celów zawodowych oraz wielu sukcesów, a Pierwszakom cierpliwości, mądrości oraz wytrwałości w dążeniu do spełniania marzeń!

Milena Morawiec