„Kolędować Małemu …” - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

„Kolędować Małemu …”

W dniu 30 stycznia 2020r. społeczność naszej szkoły przeżywała „ kolędowe ostatki”. Po raz pierwszy zorganizowano w ich ramach z inicjatywy Pani Dyrektor Danuty Służałek – Jaworskiej Szkolny Koncert Kolęd , który – miejmy nadzieję – wejdzie na stałe do szkolnego kalendarza. Podczas tej uroczystości, kilkunastu naszych uczniów zaprezentowało szereg kolęd i innych utworów świątecznych. Śpiewano utwory tradycyjne i wiekowe, ale nie brakło również kolęd skomponowanych współcześnie, a nawet piosenek obcojęzycznych traktujących o Narodzeniu Pana. Całość występu okraszona została spontanicznymi układami tanecznymi w wykonaniu naszej młodzieży. Zaproszeni Goście, nauczyciele i uczniowie obecni na Koncercie mieli więc okazję do wspólnego kolędowania oraz dobrej zabawy w duchu trwającego karnawału. Uroczystość została przygotowana i przeprowadzona przez katechetę Artura Skindera we współpracy z Panią Dyrektor.

Jeden z 3 współautorów tej witryny.