Akcja czytelnicza „ Upoluj swoją książkę” - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Akcja czytelnicza „ Upoluj swoją książkę”

Nasza szkoła wzięła udział w Akcji czytelniczej „ Upoluj swoją książkę”, gdzie znaleźliśmy się w gronie ponad 900 szkół średnich z całej Polski. To już 6. edycja projektu organizowanego przez Instytut Książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe i księgarnię Woblink, a finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inicjatywa wyszła od samych uczniów, którzy wraz z nauczycielami aktywnie promują czytelnictwo w swoich szkołach. Dzięki temu młodzi ludzie pokazują, że warto czytać, co szczególnie jest ważne na etapie szkoły średniej. Do uczestniczących w akcji trafiły specjalne plakaty, które zawisły na szkolnych korytarzach. Plakaty zawierały kod QR, który po wcześniejszym i darmowym zainstalowaniu aplikacji Woblink, a następnie zeskanowaniu, zapewnił bezpłatny dostęp do ebooków i audiobooków przez cały listopad.

Jolanta Zamora